header
header

Veselības centra 4 Baltijas vēnu klīnika paver jaunas pasaules līmeņa perspektīvas vēnu ārstēšanā.

2011. gada oktobrī Veselības centra 4 Juglas klīnikā ķirurgs, flebologs Vladislavs Semeņuks veica pirmās divas vēnu paraugoperācijas ar moderno, jaunākās paaudzes Fcare Systems radiofrekvences iekārtu. Tā vienīgā pasaulē paver jaunas perspektīvas mazinvazīvai varikozo vēnu sānu zaru ārstēšanai, kas līdz šim bez ķirurģiskas iejaukšanās nebija iespējams. Veselības centra 4 Baltijas vēnu klīniku apmeklēja, savā pieredzē dalījās un apmācīja mūsu speciālistus asinsvadu ķirurgs Rudi Devers no Beļģijas, kurš ar šo iekārtu vēnu operācijas veic jau trīs gadus.

Endovenozo radiofrekvences ablāciju (RFA) sākotnēji izmantoja neiroķirurģijā un vēlāk arī sirds aritmijas ārstēšanai, onkoloģijā audzēju destrukcijai, oftalmoloģijā, kuņģa atviļņa, miega apnojas ārstēšanā, estētiskajā dermatoloģijā u.c.. Fleboloģijā RFA kā mazinvazīvu procedūru venozā atviļņa likvidēšanai izstrādāja ASV uzņēmums VNUS Medical Technologies. Eiropā to ieviesa 1998. gadā, bet ASV – 1999. gadā. Latvijā RFA operācijas sāka veikt Veselības centrā 4 (VC4) 2008. gadā. RFA rada bioloģisko audu uzsilšanu. RF katetra galā ir bipolārais elektrods, kas kontaktā ar vēnas sienu rada elektriskas pretestības izraisītu vēnas sieniņas uzsilšanu un šūnu kolagēna saraušanos. Vēnas diametrs sašaurinās, un asinīs esošie proteīni sarecē, slēdzot vēnas lūmenu. Audi netiek karbonizēti, t.i. neapdeg. Parasti 10–12 mēnešu laikā vēna pārvēršas fibrotiskos audos, un 86% gadījumu ultrasonogrāfijas attēlā tā vairs nav redzama. Attīstoties metodei, 2007. gadā tika ieviests principiāli jauns Closure Fast (ātrās slēgšanas) katetrs, un VNUS RF ģeneratora darbība tika pilnībā automatizēta. Šī Closure Fast sistēma, ko vēnu ārstēšanā pirmais Baltijā sāka pielietot VC4, nodrošina procedūrai vienādu ilgumu kā ārstējot ar endovenozo lāzertehnoloģiju (EVLT), turklāt tā pilnībā izslēdz cilvēciskā faktora neprecizitātes enerģijas dozēšanas ziņā, kas ir svarīgi mazpieredzējušiem ārstiem, sākot veikt endoluminālas vēnu operācijas.

Bez jau nesen VC4 Baltijas vēnu klīnikā ieviestās tvaika mikroimpulsu endovenozās termiskās oklūzijas sistēmas (steam vein sclerosis - SVS) vēnu ārstēšanā šī jaunākās paaudzes Fcare Systems RFA iekārta ir otrā, kas ar vēl mazāku audu traumatismu slēdz vēnu, līdz minimumam mazinot sāpju simptomus pēc operācijas un nodrošinot vēl straujāku atveseļošanos un kosmētisko efektu. Bez iepriekš minēto RF iekārtu priekšrocībām šī paver vēl nebijušu iespēju- kompleksi ārstēt dažāda diametra un kalibra vēnas. Ar to endovenozi var likvidēt ne tikai lielās maģistrālās varikozi paplašinātās zemādas vēnas, perforantās vēnas, venozos kapilārus, bet arī sānu zarus. Līdz šim bojātos vēnu sānu zarus likvidēja izdarot sīkus griezienus ādā (1- 3 mm). Tagad, pielietojot šo moderno, jaunākās paaudzes RF iekārtu varikozi izmainītos vēnu sānu zarus var ārstēt ar tievu katetru, zondi ievadot vēnā tikai caur nelieliem dūrieniem ādā.

Latvijas Veselības centra 4 Juglas klīnikā ķirurgs, flebologs Vladislavs Semeņuks:
Tā kā VC4 Baltijas vēnu klīnikā tiek piedāvātas visas modernākās, progresīvākās un pasaulē zināmās un pielietotās vēnu ārstēšanas tehnoloģijas, šīs pasaules līmeņa jaunākās RF iekārtas ieviešana ir pašsaprotama Veselības centra 4 goda lieta, jo šajā augsti attīstītajā tehnoloģiskajā vidē nedrīkstam apstāties un palikt nomaļus.

Beļģijas kompānijas Fcare Sustem, ārsts – eksperts, asinsvadu ķirurgs Rudi Devers:
Esmu patīkami pārsteigts par VC4 Baltijas vēnu klīnikas augsto tehnoloģisko aprīkojumu un higiēnas standartiem, kas vairumā Eiropas valstu ir krietni zemākā līmenī. Droši varu teikt, ka tā ir ne tikai viena no mājīgākajām, bet arī modernākajām Eiropā. Turklāt šeit ir pieejams milzīgais daudzums ultrasonogrāfu un visas iespējamās pasaulē pielietotās vēnu ārstēšanas tehnoloģijas viennozīmīgi apliecina ārstu prasmi un augsto zināšanu līmeni, no kā pat var smelties pieredzi.

Informāciju sagatavoja Ilze Apine,
Veselības centra 4 sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 29106830