header
header

Vadošais estētiskās medicīnas speciālists no Lielbritānijas apmeklē VC4 Juglas klīniku un dalās pieredzē ar mūsu speciālistiem.

2012. gada janvārī Veselības centra 4 Juglas klīniku apmeklēja Dr. Tapans Patels (Tapan Patel) no Viva klīnikas medicīnas direktors, viens no vadošajiem estētiskās medicīnas speciālistiem Lielbritānijā.

Semināra laikā viņš dalījās pieredzē par UltraPulse Encore Active FX, Deep FX un CO2 lāzeru pielietošanu un frakcionēto metožu kombinācijām estētiskajā medicīnā, ārstējot dažādas ādas patoloģijas. Dr.Tapans Patels atzīmējot, ka rezultāts ir līdzvērtīgs plastiskai operācijai un tas ir augstākais zinātnisks sasniegums lāzerķirurģijā, jo ir atrasts lielisks risinājums rētaudu likvidēšanai, tai skaitā izcili rezultāti ir sasniegti sejas asimetriju gadījumā, ko izraisījusi rētošanās pēc smagām sejas traumām un apdegumiem.

Pielietojot CO2 frakcionēto lāzeri, viņš kopā ar Veselības centra 4 dr. med., dermatoloģi Māru Roni- Kupferi veica arī vairākas lāzerķirurģiskas paraugoperācijas un apmācīja citus Latvijas dermatologus darbam ar šo tehnoloģiju.

Dr. med., dermatoloģe Māra Rone- Kupfere:

„Strādājot 5 gadus ar šo lāzeri un redzot rezultātu, varu objekti novērtēt tā efektivitāti un tas ir vislabākais, kas šobrīd pieejams estētiskajā lāzerķirurģijā. Jaunā tehnoloģija būtiski atšķiras no visām pārējām, jo lāzera iedarbības dziļumu un jaudu var mainīt atkarībā no ādas tipa un problēmas rakstura. Šīs lāzerslīpēšanas laikā tiek iznīcinātas bojātās ādas šūnas, bet netiek skarti veselie audi. Atšķirībā no citiem klasiskajiem ablatīvajiem lāzeriem, frakcionēto iedarbība ir punktveida, līdz ar to atkopšanās laiks pēc terapijas ir daudz īsāks, turklāt tiek likvidētas rētas šūnu līmenī. Pēc brūcīšu sadzīšanas āda sāk atjaunoties un ražot jaunu kolagēnu, kas turpinās vēl sešus mēnešus pēc procedūras.”

Dr. Tapans Patels:

„Esmu pārsteigts par VC4 rīcībā esošo plašo lāzeriekārtu klāstu (vairāk kā 30!). Arsenāla ziņā man pat grūti minēt analogu, jo mūsu klīnikā ASV tie ir pieejami tikai 6. Neapšaubāmi darbs ar šīm daudzajām lāzeriekārtām prasa arī no ārstiem nopietnas zināšanas un prasmes līdz ar to pieredzes apmaiņa ar Latvijas speciālistiem bija nenovērtējama. Tāpat salīdzinoši ar citu valstu klīnikām un tai skaitā mūsu klīniku ASV šeit telpas ir ievērojami lielākas, mājīgākas un ergonomiski iekārtotas, ērtas gan pacientiem, gan speciālistiem. Šeit patiešām bija patīkami uzturēties.”

Paciente Solveiga:

„Pēc procedūras kādu nedēļu bija vērojama tūska un sejas apsārtums, taču jau pēc mēneša gan es, gan apkārtējie manā sejā var redzēt patīkamus vizuālus uzlabojumus. Man vienmēr ir bijuši nokareni vaigi, bet tagad sejas ovāls ir uzlabojies un vērojams zoda līnijas pacēlums. Tāpat krunciņas, it īpaši ap acīm ir „izgludinājušās” un acs plakstiņš nedaudz pacēlies. Jau pēc divām nedēļām jau nodevos fiziskām aktivitātēm un pat slēpoju, protams, lietoju aizsargkrēmu un speciālu masku, jo āda vēl joprojām uz gaisa temperatūrām ir ļoti jūtīga.”