header
header

''Veselības centrs 4'' nodrošina Covid-19 testu veikšanu

''Veselības centrs 4'' filiāles ''Diagnostikas centrs'' teritorijā Grebenščikova ielā 1 un K. Barona ielā 117, Rīgā, ir iespējams veikt koronavīrusa SARS-CoV-2 testus. 

Koronavīrusa SARS-CoV-2 testus iespējams veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta:

Pieejami šādi Covid-19 testi:

  • RT-PĶR tests

Šajā testā tiek meklēts vīrusa ģenētiskais materiāls jeb vīrusa RNS. Šis diagnostiskais tests ir visjutīgākais un precīzakais, un tiek izmantots, lai pierādītu SARS-CoV-2 infekciju. Šim testam izmanto uztriepi no deguna un rīkles gļotādas, arī siekalas.

RT-PĶR tests – 38.00 EUR

  • Antigēna tests

Šajā testā tiek meklēti vīrusa virsmas olbaltumi. Kā paraugu izmanto uztriepi no deguna un/vai rīkles gļotādas. Šis tests nav tik jutīgs, bet pieder pie ātro testu grupas, un rezultātu var iegūt 15 minūšu laikā.

Antigēna tests – Sars-Cov-2 (Covid-19) – 19.00 EUR

Uzmanību! Samaksu iespējams veikt tikai ar bankas maksājuma kartēm (bezskaidras naudas norēķini).

Par valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm

Personām, kuras uzsākušas vakcināciju ar Eiropas Zāļu aģentūrā reģistrētu vakcīnu, bet nav pabeigušas vakcinācijas kursu, valsts apmaksāta testēšana uz Covid-19 tiek īstenota vairākās nozarēs nodarbinātajiem.
Pirms testēšanas personām jāuzrada sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts par pirmās vakcīnas saņemšanu un dokumentu, kas apliecina nodarbinātību noteiktajā nozarē (darba apliecības, izziņas no darba devēja utt.).

Vairāk informācijas par valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm: https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes

Kā sagatvoties testu analīžu nodošanai

Pirms analīžu nodošanas:

  • 24 stundas nav ieteicams lietot alkoholu;

  • 3 stundas nav ieteicams ēst;

  • 3 - 4 stundas nedrīkst lietot deguna pilienus/kakla aerosolus un dezinficēt mutes dobumu.

Analīžu nodošanas punktā jālieto mutes un deguna aizsegs un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Kā saņemt analīžu testu rezultātus?

Analīžu rezultātus var saņemt:

  • Sadarbības partnera mājas lapā datamed.lv, autorizējoties ar internetbanku

''Datamed'' sistēmā izmeklējumu rezultātus bez maksas var apskatīt, izmantojot eID kartes, SEB, Luminor, Citadele vai Swedbank internetbankas pieejas datus 30 dienu laika pēc analīzes nodošanas. Bērnu rezultātiem  vecāki piekļūst, ieejot ar savu internetbanku un meklējot rezultātus sadaļā  ''Aizbilstamie''.

  • Sadarbības partnera mājas lapā, saņemot linku

Paziņojot savu e-pasta adresi un mobilā telefona numuru medicīnas darbiniekam, Jūs saņemsiet e-pastā saiti uz ''Datamed'' sistēmu. Saite aizvedīs Jūs uz ''Datamed'' vietni. Autorizācijai būs nepieciešams ievadīt Jūsu mobilā talruņa numuru. Uz mobilo tālruni tiks nosūtīts piekļuves kods, kuru ievadot, Jums būs iespēja apskatīt, lejuplādēt un pārsūtīt analīžu rezultātu.

Ja pacients nodod testu ar ģimenes ārsta nosūtījumu, sertifikāts ar QR kodu netiek ģenerēts. Šis analīzes sertifikāts ir paredzēts klīniskām vajadzībām.

Sertifikātu ar QR kodu ģenerē tikai, ja tests tiek nodots par maksu.

Ārzemniekiem no valstīm ārpus ES laboratorijas sagatavo testa tulkojumus, tad testēšanas pārskatā ir testa QR kods.

Kā saņemt testu analīžu rezultātu tulkojumu?

Nododot analīzes, jāpiesaka tulkojuma nepieciešamība un obligāti jāatzīmē klienta izcelsmes valsts. Tulkojums pieejams krievu un angļu valodā. Šis pakalpojums ir bez maksas.

Piedāvājam arī analīzes antivielu noteikšanai asins serumā vai plazmā. Tās veic, lai izmeklētu cilvēka organisma atbildi uz kontaktu ar vīrusu vai vakcīnu, nosakot antivielu koncentrāciju cilvēka asinīs.

Analīzes antivielu noteikšanai asins serumā vai plazmā:

  • Antivielas pret SARS-CoV-2 IgM/IgG N (Nukleokapsīds) kvalitatīvi. Tas ir kvalitatīvais imūnķīmiskais tests kopējo (ieskaitot IgG klases) antivielu noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusu. Norāda uz kontaktu ar vīrusu.

Cena: 6.25 EUR (nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu saskaņā ar cenrādi)

  • Antivielas pret Sars-Cov-2 IgG S (Spike) kvantitatīvi. Tas ir kvantitatīvais imūnķīmiskais tests antivielu (ieskaitot IgG klases) noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusa S (spike – pīķa) proteīniem. Īpaši tests tiek rekomendēts personām pēc vakcinācijas pret Covid-19 infekciju.

Cena: 11.45 EUR (nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu saskaņā ar cenrādi)

  • SARS-CoV-2 IgM/IgG antivielas pret Spike proteīnu kvantitatīvi.

Cena: 8.30 EUR (nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu saskaņā ar cenrādi)

Analīzes antivielu noteikšanai var nodot asins ņemšanas punktos:

Testēšanai nav nepieciešama speciāla sagatavošanās.

Kad veikt analīzes antivielu noteikšanai? 

Analīzes antivielu noteikšanai rekomendēts veikt, sākot ar 14. dienu pēc inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu vai pēc vakcinācijas.