header
header

Kāpēc nepieciešams lietot matu skrubi?

Nez vai ikdienā aizdomājamies par to, ka uz galvas ādas, tāpat kā citviet uz ādas, sakrājas veco ādas šūnu daļiņas, bet matu folikulu atverēs – tauku un keratīna korķīši. Tie traucē ādai brīvi elpot un reizēm pat izraisa problēmas, piemēram, galvas ādas blaugznošanos, dažviet kreveļainus ādas sabiezējumus, skaidro "Juglas klīnika" dermatoloģe, triholoģe Sandra Vizule 

Tie traucē ādai brīvi elpot un reizēm pat izraisa problēmas, piemēram, galvas ādas blaugznošanos, dažviet kreveļainus ādas sabiezējumus.

Liekais aplikums uz ādas ir labvēlīga vide baktērijām un sēnītēm.

Visbiežāk savairojas sēnīšu dabas mikroflora, kas rada niezi, blaugznas un pat matu izkrišanu.

Tāpēc arī galvas ādu (tāpat kā sejas un ķermeņa ādu) vajag regulāri attīrīt ar skrubi vai pīlingu. Tie attīrīs no vecajām šūnām, liekā tauku sebuma, netīrumiem, putekļiem un lietotās matu kosmētikas piesārņojuma.

Kā darīt?

  • Vari izmantot kosmētikas ražotāju piedāvātos skrubjus un pīlingus, kas paredzēti tieši galvas ādas kopšanai (tos var iegādāties arī aptiekā).
  • Vari pati pagatavot attīrošu līdzekli no smalki samalta sāls vai sodas (1 tējk.), ko samaisi ar kādu krēmveida konsistences produktu – jogurtu, kefīru vai krējumu.

Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi padomi'' 2021. gada februāra izdevumā