header
header

Dzīves kvalitātes novērtējums atopiskā dermatīta pacientiem līdz divpadsmit gadu vecumam un pacientu ģimenēm

''Veselības Centrs 4'' filiāles "Juglas Klīnika" un grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' ārste - rezidente dermatoloģijā Dr. Gerda Pētersone, laikā no 28. janvāra līdz 28. februārim (ieskaitot) veiks pētījumu ''Dzīves kvalitātes novērtējums atopiskā dermatīta pacientiem līdz divpadsmit gadu vecumam un pacientu ģimenēm'', kura ietvaros bērniem ar atopisko dermatītu līdz 12 gadu vecumam konsultācijas tiks piedāvātas bez maksas.

Atopiskais dermatīts ir niezoša, hroniska vai hroniski recidivējoša iekaisīga ādas slimība. Tā izplatība pēdējo trīsdesmit gadu laikā ir būtiski pieaugusi un vispārējā populācijā skar aptuveni 20% bērnu un 2-8% pieaugušo. Pasaulē arvien vairāk tiek pierādīts, ka atopiskais dermatīts negatīvi ietekmē pacientu un viņu ģimeņu dzīves kvalitāti. Latvijā trūkst pētījumu par atopiskā dermatīta ietekmi uz dzīves kvalitāti bērniem līdz 12 gadu vecumam un tā ietekmi uz ģimeni.

Pētījuma ietvaros, pacienti tiks konsultēti ''Veselības Centrs4'' filiālē ''Juglas klīnika'' un grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' telpās. Apskates laikā vizuāli tiks novērtēts ādas stāvoklis – bojājuma skartais laukums un intensitāte - apsārtums, tūska, mitrošana, kreveles, sakasījumi, lihenifikācija (ādas sabiezēšana), ādas sausums.
Pētījuma ietvaros, konsultācija atopiskā dermatīta pacientiem ir bezmaksas.

Pētījuma ietvaros, konsultācija atopiskā dermatīta pacientiem ir bezmaksas.

Pieteikties pētījumam ir iespējams zvanot uz "Juglas klīnika" reģistratūru pa tālr. +371 67136282, +371 29330086 , vai rakstot uz e-pastu jugla@vc4.lv,