header
header

Neiroloģija

Neirologs ir ārsts, kas diagnosticē un ārstē nervu, galvas un muguras smadzeņu un to apvalku, asinsvadu slimības.

To iemesli var būt ļoti dažādi (iekaisums, traumas, audzēji, ģenētiska utt.).

Nervu sistēma inervē visus iekšējos orgānus un asinsvadus. Tā atbild par to, lai mēs varētu domāt, runāt, kustēties, funkcionēt kā viens vesels organisms. Faktiski nervu sistēma ir cilvēka centrālais dators, kas atbild par visu.

Neirologam ir svarīgi zināt, kāda ir organisma vispārējā veselība, jo itin bieži pastāv saistība starp nervu sistēmas bojājumu un citu saslimšanu, arī otrādi – nervu sistēmas bojājums var it kā imitēt citu slimību, piem., locītavu, muskuļu, asinsvadu, zobu, acu, utt.. Ne velti neiroloģija ir viena no vissarežģītākajām medicīnas specialitātēm.

Neirologu pacientu biežākās sūdzības ir: galvassāpes, sāpes mugurā, reibonis, līdzsvara traucējumi, tirpšana, vājums, trīce, lēnīgums, atmiņas traucējumi, satraukums, nomākts garastāvoklis, miega traucējumi, lēkmes ar vai bez samaņas zuduma utt..

Vizītes laikā ārsts iztaujā pacientu par traucējošiem simptomiem, to ilgumu, blakus saslimšanām, lietojamiem medikamentiem, tad veic neiroloģisko apskati un nosaka diagnozi. Ja ārstam nepieciešams diagnozes papildus apstiprinājums vai sindroma cēloņa precizējums, vai dotās slimības atšķiršana no citas (diferenciāldiagnoze), tad tiek nozīmēti papildus izmeklējumi.

Neiroloģijā biežāk izmantojamās papildus diagnostikas metodes ir:

  • rentgenogrāfija;
  • elektroencefalogramma (smadzeņu bioelektriskās aktivitātes noteikšana);
  • asinsvadu doplerogrāfija;
  • kompjūtertomogrāfija;
  • magnētiskā rezonanse;
  • dažādas asins analīzes;
  • aptaujas testi.

Nepieciešamības gadījumā ir iespējams veikt papildus diagnostiku VC4 un VC4 filiālēs, saskaņā ar ārsta nosūtījumu.

Pēc diagnozes precizēšanas pacientam paskaidro saslimšanas būtību un nozīmē ārstēšanu (medikamenti, ārstnieciskā vingrošana, fizikālā terapija, diēta, dzīvesveida ieteikumi, blokādes, osteorefleksoterapija).
Nepieciešamības gadījumā neirologs nosūta uz konsultāciju pie citiem speciālistiem.

Juglas klīnikā pacientus pieņem:

RUTA PLOTNIECE

Praktizējoša ārste ar darba pieredzi neiroloģijā kopš 1996.gada, kopš 2005. arī neirosonoloģijā (galvas un kakla asinsvadu USG)

Darbības veidi - konsultācijas un ārstēšana, uzraudzība.

Pārsvarā strādājusi ar neirovaskulāriem, galvassāpju, muguras sāpju, parkinsonisma pacientiem.

Lasīt vairāk par ārsti, viņas piedāvājumu un darba laikiem »

 

RIHARDS ĻUĻĒNS

Pacientiem piedāvā konsultācijas neiroloģisko un neiroķirurģisko saslimšanu gadījumos, Centrālās nervu sistēmas onkoloģisko saslimšanu, traumu, Starpskriemeļu disku trūču gadījumos, muskuļu slīmībām, galvas sāpēm un reiboņiem u.c. 

Lasīt vairāk par ārsti, viņas piedāvājumu un darba laikiem »